Atrakcje Dziwnów - Dla dzieci

Plaża »

Plaża w Dziwnowie to największa atrakcja turystyczna miejscowości - czysta, piaszczysta i strzeżona plaża, oddzielona od miasta pasmem wydm. Latem dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. Można również z przejażdżki na bananie lub kole ciągniętym przez motorówkę. więcej »

Promenada nadmorska »

Promenada nadmorska biegnie grzbietem piaszczystych wydm. Ozdobiona drewnianymi barierki, wyposażona w ławeczki i oświetlona nocą, zachęca do odpoczynku, spacerów i napawania się widokiem morza. więcej »

Kąpieliska »

Kąpieliska w Dziwnowie. Latem działa morskie kąpielisko o długości aż 800 metrów, na odcinku wybrzeża między ulicami Parkową i Żeromskiego. Inne kąpieliska morskie to kąpielisko przy zejściu ulicą Przymorze i kąpielisko przy zejściu ulicą Dziwną. Dodatkowo jest jeszcze kąpielisko rzeczne - od ulicy Słowackiego (teren Ośrodka Sportów Wodnych). więcej »

 • Zejścia na plażę od ulic: Żeromskiego, Reymonta, Kochanowskiego i Parkowej.

Most zwodzony »

Most zwodzony - wybudowany w 1994 roku. To skomplikowana, stalowa konstrukcja, pomalowana na czerwono. Podnoszenie mostu trwa kilka minut i latem odbywa się w godziny nieparzyste, a poza sezonem - według potrzeb. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi atrakcję turystyczną Dziwnowa. więcej »

 • Most na rzece Dziwna

Przystań pasażerska »

Przystań pasażerska w Dziwnowie położona jest przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Z przystani odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Z przystani wypłynąć można również w morze superszybką łodzią RIB. więcej »

 • ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 5, Dziwnów
 • 91 38 13 074

Port rybacki »

Port rybacki położony jest na brzegu Dziwny. Wejście do portu od strony morza osłaniają 2 falochrony, port pełni także funkcję mariny żeglarskiej. Tuż przy porcie znajduje się pomnik w kształcie kotwicy, poświęcony rybakom, którzy zginęli na morzu. więcej »

 • Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K
 • 724 958 835
 • port@dziwnow.pl

Port Jachtowy Dziwnów »

Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. więcej »

 • Dziwnów, ul. S. Żeromskiego 30
 • +48 501 958 836
 • marinadziwnow@gmail.com

Hala sportowo - widowiskowa »

Hala sportowo - widowiskowa zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez cały rok, a wzdłuż biegnącej obok hali Aleja Gwiazd Sportu ustawione są postumenty z replikami medali olimpijczyków. więcej »

 • ul. Władysława Reymonta 10, Dziwnów

Wycieczki rowerowe »

Przez gminę Dziwnów wiedzie ścieżka rowerowo-piesza, której znaczna część przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym. Dziwnów i Dziwnówek łączy też ścieżka rowerowa, którą można dojechać do Kamienia Pomorskiego. więcej »

Sporty wodne »

W Dziwnowie panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Sprzyja temu różnorodność akwenów wodnych: morze, Zalew Kamieński i Cieśnina Dziwna. Na wodach Zalewu Kamieńskiego często widać windsurferów, kitesurferów, żeglarzy i kajakarzy, można też jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding. więcej »

Jazda konna »

Agro-Pensjonat Pod Kogutem we Wrzosowie zaprasza na jazdy konne. To tylko kilka kilometrów na południe od Dziwnowa. więcej »

 • 91 38 129 31
 • rezerwacje@podkogutem.fr.pl

Park Linowy Tarzania »

Park Linowy to świetna atrakcja dla wszystkich tych, którzy lubią ekstremalne atrakcje, Jest to też świetne miejsce dla dzieci. Trasy wspinaczki dostosowane są również do nich. więcej »

 • ul. Sienkiewicza, Dziwnów
 • 790 747 200
 • tarzania@tarzania.pl

Nadmorski Park Miniatur »

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to ciekawa atrakcja turystyczna - można tu zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża (w miniaturze). Nie lada atrakcją są również miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami. więcej »

 • ul. Dziwna, Dziwnów
 • 502 284 588
 • dziwnow@park-miniatur.pl

Dmuchany Świat Letti Lili »

Dmuchany Świat Letti Lili to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci. Jest to kraina dmuchanych zabawek,pałaców, trampolin czy zjeżdżalni. Wszystkie cudowne zabawki w jednym miejscu. więcej »

 • ul. Mickiewicza 26A, Dziwnów

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie »

Park Dinozaurów we Wrzosowie to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych - aktywny wypoczynek połączony ze zdobywaniem nowej wiedzy. Tutaj można dowiedzieć się, jak wyglądała rzeczywistość w erze dinozaurów i skorzystać z rozrywki pod gołym niebem. więcej »

 • Wrzosowo 2
 • 512 847 478
 • baltyckiparkdinozaurow@wp.pl

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego »

W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

 • ul. Al. Bursztynowa 28, Niechorze
 • 913 863 250

Szkoła Windsurfingu »

Szkoła Windsurfingu w Dziwnówku nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego tuż za kościołem. Zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. więcej »

 • ul. Nad Zalewem 13, Dziwnówek
 • 607 067 024
 • arek@ar-sport.pl

Latarnia morska Kikut »

Początkowo była to wieża orientacyjno-widokowa, w 1962r. przebudowana na latarnie morską. Ze powodu swojego położenia na wzgórzu o wys. 75m n.m.p., uznawana jest za najwyższą latarnię polskiego wybrzeża. więcej »

 • 72-513 Wisełka

Latarnia morska w Niechorzu »

U podnóża latarni założono piękny ogród z dwumetrowymi żywopłotami oraz postawiono grupę budynków otoczonych ceglanym murem. Wysoki klif, na którym stoi latarnia, został zabezpieczony przed erozją betonowym pasem. więcej »

 • Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Świnoujściu »

Latarnia w Świnoujściu - najwyższy znak nawigacyjny wybrzeża Morza Bałtyckiego - została wybudowana w 1854 roku, na prawym brzegu rzeki Świny w części przemysłowej Świnoujścia - dzielnicy Warszów. więcej »

Dziwnówek »

Największą atrakcją Dziwnówka jest złocista plaża, którą co roku odwiedzają zadowoleni turyści. więcej »

Łukęcin »

Łukęcin jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. więcej »

Międzywodzie »

Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. więcej »

Kamień Pomorski »

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. więcej »

Międzyzdroje »

Molo, nadmorska promenada, plaża, park, lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz piękne krajobrazy stwarzają tu wyjątkowy, letniskowy klimat. W Międzyzdrojach przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną. więcej »

Świnoujście »

Centrum miasta z dzielnicą uzdrowiskową znajduje się na wyspie Uznam, z którą stałą komunikację utrzymują promy. więcej »

Pobierowo »

Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »

Trzęsacz »

Centrum Trzęsacza stanowi aleja prowadząca od dużego parkingu do klifowego brzegu, gdzie stoi ocalały fragment kościoła. Tu znajdują się pensjonaty, bary, kawiarenki, sklepy spożywcze i stoiska z pamiątkami. więcej »

Wizyt: 1 537 903, Dziś: 160, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem