Atrakcje Dziwnów - Zabytki

Most zwodzony »

Most zwodzony - wybudowany w 1994 roku. To skomplikowana, stalowa konstrukcja, pomalowana na czerwono. Podnoszenie mostu trwa kilka minut i latem odbywa się w godziny nieparzyste, a poza sezonem - według potrzeb. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi atrakcję turystyczną Dziwnowa. więcej »

  • Most na rzece Dziwna

Muzeum Rybołówstwa Morskiego »

W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

  • ul. Al. Bursztynowa 28, Niechorze
  • 913 863 250

Latarnia morska Kikut »

Początkowo była to wieża orientacyjno-widokowa, w 1962r. przebudowana na latarnie morską. Ze powodu swojego położenia na wzgórzu o wys. 75m n.m.p., uznawana jest za najwyższą latarnię polskiego wybrzeża. więcej »

  • 72-513 Wisełka

Latarnia morska w Niechorzu »

U podnóża latarni założono piękny ogród z dwumetrowymi żywopłotami oraz postawiono grupę budynków otoczonych ceglanym murem. Wysoki klif, na którym stoi latarnia, został zabezpieczony przed erozją betonowym pasem. więcej »

  • Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Świnoujściu »

Latarnia w Świnoujściu - najwyższy znak nawigacyjny wybrzeża Morza Bałtyckiego - została wybudowana w 1854 roku, na prawym brzegu rzeki Świny w części przemysłowej Świnoujścia - dzielnicy Warszów. więcej »

Międzywodzie »

Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. więcej »

Kamień Pomorski »

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. więcej »

Międzyzdroje »

Molo, nadmorska promenada, plaża, park, lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz piękne krajobrazy stwarzają tu wyjątkowy, letniskowy klimat. W Międzyzdrojach przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną. więcej »

Historia Dziwnowa »

Pierwsze wzmianki w dokumentach o Dziwnowie są z 1243 roku. więcej »

Wizyt: 1 579 074, Dziś: 485, Osób online: 7

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem