Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dziwnowie to największa atrakcja turystyczna miejscowości - czysta, piaszczysta i strzeżona plaża, oddzielona od miasta pasmem wydm. Latem dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. Można również z przejażdżki na bananie lub kole ciągniętym przez motorówkę. więcej »

Promenada nadmorska

Promenada nadmorska biegnie grzbietem piaszczystych wydm. Ozdobiona drewnianymi barierki, wyposażona w ławeczki i oświetlona nocą, zachęca do odpoczynku, spacerów i napawania się widokiem morza. więcej »

Kąpieliska

Kąpieliska w Dziwnowie. Latem działa morskie kąpielisko o długości aż 800 metrów, na odcinku wybrzeża między ulicami Parkową i Żeromskiego. Inne kąpieliska morskie to kąpielisko przy zejściu ulicą Przymorze i kąpielisko przy zejściu ulicą Dziwną. Dodatkowo jest jeszcze kąpielisko rzeczne - od ulicy Słowackiego (teren Ośrodka Sportów Wodnych). więcej »

Zejścia na plażę od ulic: Żeromskiego, Reymonta, Kochanowskiego i Parkowej.

Most zwodzony

Most zwodzony - wybudowany w 1994 roku. To skomplikowana, stalowa konstrukcja, pomalowana na czerwono. Podnoszenie mostu trwa kilka minut i latem odbywa się w godziny nieparzyste, a poza sezonem - według potrzeb. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi atrakcję turystyczną Dziwnowa. więcej »

Most na rzece Dziwna

Przystań pasażerska

Przystań pasażerska w Dziwnowie położona jest przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Z przystani odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Z przystani wypłynąć można również w morze superszybką łodzią RIB. więcej »

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 5, Dziwnów

Motylarnia Dziwnów

Motylarnia Dziwnów to miejsce gdzie spotkać można przepiękne egzotyczne motyle. Czynne przez cały tydzień w godzinach 10 - 19 . więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej, 72-420

Mini Golf Skarb Pirata

Świetna zabawa dla całej rodziny ! więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej 13, 72-420

Port rybacki

Port rybacki położony jest na brzegu Dziwny. Wejście do portu od strony morza osłaniają 2 falochrony, port pełni także funkcję mariny żeglarskiej. Tuż przy porcie znajduje się pomnik w kształcie kotwicy, poświęcony rybakom, którzy zginęli na morzu. więcej »

Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K

Port Jachtowy Dziwnów

Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. więcej »

Dziwnów, ul. S. Żeromskiego 30

Nadmorski Park Miniatur

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to ciekawa atrakcja turystyczna - można tu zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża (w miniaturze). Nie lada atrakcją są również miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami. więcej »

ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Wycieczki rowerowe

Przez gminę Dziwnów wiedzie ścieżka rowerowo-piesza, której znaczna część przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym. Dziwnów i Dziwnówek łączy też ścieżka rowerowa, którą można dojechać do Kamienia Pomorskiego. więcej »

Hala sportowo - widowiskowa

Hala sportowo - widowiskowa zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez cały rok, a wzdłuż biegnącej obok hali Aleja Gwiazd Sportu ustawione są postumenty z replikami medali olimpijczyków. więcej »

ul. Władysława Reymonta 10, Dziwnów

Sporty wodne

W Dziwnowie panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Sprzyja temu różnorodność akwenów wodnych: morze, Zalew Kamieński i Cieśnina Dziwna. Na wodach Zalewu Kamieńskiego często widać windsurferów, kitesurferów, żeglarzy i kajakarzy, można też jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding. więcej »

Jazda konna

Agro-Pensjonat Pod Kogutem we Wrzosowie zaprasza na jazdy konne. To tylko kilka kilometrów na południe od Dziwnowa. więcej »

Park Linowy Tarzania

Park Linowy to świetna atrakcja dla wszystkich tych, którzy lubią ekstremalne atrakcje, Jest to też świetne miejsce dla dzieci. Trasy wspinaczki dostosowane są również do nich. więcej »

Sienkiewicza, Dziwnów

Dmuchany Świat Letti Lili

Dmuchany Świat Letti Lili to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci. Jest to kraina dmuchanych zabawek,pałaców, trampolin czy zjeżdżalni. Wszystkie cudowne zabawki w jednym miejscu. więcej »

ul. Mickiewicza 26A, Dziwnów

Szkoła Windsurfingu

Szkoła Windsurfingu w Dziwnówku nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego tuż za kościołem. Zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. więcej »

ul. Nad Zalewem 14, Dziwnówek

Wędkarstwo

Dziwnów - raj dla wędkarzy. Wędkować można z nadmorskiego falochronu, w wodach Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny oraz jeziora Martwa Dziwna. Istnieje również możliwość wypłynięcia w morze, by zasmakować wędkarstwa morskiego. więcej »

Jezioro - Zatoka Wrzosowska

Jezioro Wrzosowskie (Zatoka Wrzosowska) to zalew na rzece Dziwna. Daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Na jego wodach uprawiane są rozmaite sporty wodne. W wielu miejscach na brzegu jeziora wybudowano przystanie, gdzie cumują jachty, katamarany, motorówki, kajaki i rowery wodne. więcej »

Zatoka Wrzosowska

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro Martwa Dziwna to dawne, naturalne ujście rzeki Dziwny, które obecnie jest ślepym jeziorem. Jest azylem dla ptaków stale gnieżdżących się jak i ptaków wędrownych. Dawne ujście Dziwny wypłycało się, więc w 1900 r. przekopano nowy kanał, a stare ujście zasypano. więcej »

Jezioro Martwa Dziwna

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie

Park Dinozaurów we Wrzosowie to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych - aktywny wypoczynek połączony ze zdobywaniem nowej wiedzy. Tutaj można dowiedzieć się, jak wyglądała rzeczywistość w erze dinozaurów i skorzystać z rozrywki pod gołym niebem. więcej »

Wrzosowo 2

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

ul. Al. Bursztynowa 28, Niechorze

Woliński Park Narodowy

Będąc w Dziwnowie, warto się wybrać przynajmniej raz na całodzienną wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim. więcej »

Latarnia morska Kikut

Początkowo była to wieża orientacyjno-widokowa, w 1962r. przebudowana na latarnie morską. Ze powodu swojego położenia na wzgórzu o wys. 75m n.m.p., uznawana jest za najwyższą latarnię polskiego wybrzeża. więcej »

latarnia kikut

Latarnia morska w Niechorzu

U podnóża latarni założono piękny ogród z dwumetrowymi żywopłotami oraz postawiono grupę budynków otoczonych ceglanym murem. Wysoki klif, na którym stoi latarnia, został zabezpieczony przed erozją betonowym pasem. więcej »

Latarnia morska w Świnoujściu

Latarnia w Świnoujściu - najwyższy znak nawigacyjny wybrzeża Morza Bałtyckiego - została wybudowana w 1854 roku, na prawym brzegu rzeki Świny w części przemysłowej Świnoujścia - dzielnicy Warszów. więcej »

Dziwnówek

Największą atrakcją Dziwnówka jest złocista plaża, którą co roku odwiedzają zadowoleni turyści. więcej »

Łukęcin

Łukęcin jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. więcej »

Międzywodzie

Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. więcej »

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. więcej »

Międzyzdroje

Molo, nadmorska promenada, plaża, park, lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz piękne krajobrazy stwarzają tu wyjątkowy, letniskowy klimat. W Międzyzdrojach przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną. więcej »

Świnoujście

Centrum miasta z dzielnicą uzdrowiskową znajduje się na wyspie Uznam, z którą stałą komunikację utrzymują promy. więcej »

Pobierowo

Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »

Trzęsacz

Centrum Trzęsacza stanowi aleja prowadząca od dużego parkingu do klifowego brzegu, gdzie stoi ocalały fragment kościoła. Tu znajdują się pensjonaty, bary, kawiarenki, sklepy spożywcze i stoiska z pamiątkami. więcej »

Historia Dziwnowa

Pierwsze wzmianki w dokumentach o Dziwnowie są z 1243 roku. więcej »

Rewal

Rewal - wypoczynkowa miejscowość nad Morzem Bałtyckim i przystanią morską położona w województwie zachodniopomorskim. więcej »