Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dziwnowie to największa atrakcja turystyczna miejscowości - czysta, piaszczysta i strzeżona plaża, oddzielona od miasta pasmem wydm. Latem dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. Można również z przejażdżki na bananie lub kole ciągniętym przez motorówkę. więcej »

Promenada nadmorska

Promenada nadmorska biegnie grzbietem piaszczystych wydm. Ozdobiona drewnianymi barierki, wyposażona w ławeczki i oświetlona nocą, zachęca do odpoczynku, spacerów i napawania się widokiem morza. więcej »

Motylarnia Dziwnów

Motylarnia Dziwnów to miejsce gdzie spotkać można przepiękne egzotyczne motyle. Czynne przez cały tydzień w godzinach 10 - 19 . więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej, 72-420

Port Jachtowy Dziwnów

Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. więcej »

Dziwnów, ul. S. Żeromskiego 30

Wycieczki rowerowe

Przez gminę Dziwnów wiedzie ścieżka rowerowo-piesza, której znaczna część przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym. Dziwnów i Dziwnówek łączy też ścieżka rowerowa, którą można dojechać do Kamienia Pomorskiego. więcej »

Wędkarstwo

Dziwnów - raj dla wędkarzy. Wędkować można z nadmorskiego falochronu, w wodach Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny oraz jeziora Martwa Dziwna. Istnieje również możliwość wypłynięcia w morze, by zasmakować wędkarstwa morskiego. więcej »

Jezioro - Zatoka Wrzosowska

Jezioro Wrzosowskie (Zatoka Wrzosowska) to zalew na rzece Dziwna. Daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Na jego wodach uprawiane są rozmaite sporty wodne. W wielu miejscach na brzegu jeziora wybudowano przystanie, gdzie cumują jachty, katamarany, motorówki, kajaki i rowery wodne. więcej »

Zatoka Wrzosowska

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro Martwa Dziwna to dawne, naturalne ujście rzeki Dziwny, które obecnie jest ślepym jeziorem. Jest azylem dla ptaków stale gnieżdżących się jak i ptaków wędrownych. Dawne ujście Dziwny wypłycało się, więc w 1900 r. przekopano nowy kanał, a stare ujście zasypano. więcej »

Jezioro Martwa Dziwna

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie

Park Dinozaurów we Wrzosowie to ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych - aktywny wypoczynek połączony ze zdobywaniem nowej wiedzy. Tutaj można dowiedzieć się, jak wyglądała rzeczywistość w erze dinozaurów i skorzystać z rozrywki pod gołym niebem. więcej »

Wrzosowo 2

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Woliński Park Narodowy

Będąc w Dziwnowie, warto się wybrać przynajmniej raz na całodzienną wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim. więcej »

Dziwnówek

Największą atrakcją Dziwnówka jest złocista plaża, którą co roku odwiedzają zadowoleni turyści. więcej »

Łukęcin

Łukęcin jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. więcej »

Międzywodzie

Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. więcej »

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. więcej »

Międzyzdroje

Molo, nadmorska promenada, plaża, park, lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz piękne krajobrazy stwarzają tu wyjątkowy, letniskowy klimat. W Międzyzdrojach przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną. więcej »

Pobierowo

Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »