Świnoujście

Świnoujście

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnowa na zachód, dojedziemy do Świnoujścia, oddalonego od Dziwnowa o ok. 45km.

Świnoujście - miasto położone na kilkudziesięciu wyspach - to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Centrum miasta z dzielnicą uzdrowiskową znajduje się na wyspie Uznam, z którą stałą komunikację utrzymują promy. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat, czysta i ciepła woda morska, zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych.

Nadmorska promenada, plaża, park oraz piękne krajobrazy stwarzają wyjątkowy, letniskowy klimat Świnoujścia. W Świnoujściu przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną. Internetowa baza noclegowa zawierająca liczne prezentacje obiektów oferujących noclegi w Świnoujściu znajduje się tu: http://www.swinoujscie.it/noclegi/wszystkie

Atrakcje Świnoujścia

  • Czysta, szeroka, piaszczysta plaża przy której znajduje się ścieżka spacerowa. Płytkie, czyste i ciepłe wody Bałtyku oraz duże w porównaniu z innymi miejscowościami nadmorskimi nasłonecznienie zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Plaża w Świnoujściu jest najszerszą plażą w Polsce (dochodzi do 100 m szerokości) i ma ok. 10 km długości.
  • Promenada nadmorska - kilkukilometrowy deptak, miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami. Przy promenadzie znajduje się muszla koncertowa oraz wiele luksusowych willi oraz hoteli.
  • Park Zdrojowy, w którym można podziwiać rzadkie okazy drzew.
  • Latarnia morska - najwyższa w Polsce, XIX-wieczna latarnia wznosi się na 68m. Ulokowana na prawym brzegu Świny, jest udostępniona do zwiedzania.
  • Port - ze Świnoujścia kursują regularnie promy do Kopenhagi i Ystad oraz latem na Bornholm. Można również wypłynąć stąd na wycieczkę na niemiecką Rugię.
  • Fortyfikacje - XIX-wieczne forty (Fort Anioła, Fort Zachodni oraz Fort Wschodni) powstały w celach obronnych i są udostępnione do zwiedzania.
  • Stawa Młyny - charakterystyczny znak nawigacyjny w kształcie wiatraka stojący u wejścia do portu.

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 516 059, Dziś: 202, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem