Atrakcje w

(37)

Przystań pasażerska w Dziwnowie Przystań pasażerska znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Z przystani odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińsk... więcej »

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 5, Dziwnów

Plaża w Dziwnowie Dziwnów posiada czystą, piaszczystą oraz strzeżoną plażę, oddzieloną od miasta pasmem wydm. Latem dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do sk... więcej »

Sporty wodne W Dziwnowie i Dziwnówku panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Sprzyja temu mnogość różnorodnych akwenów wodnych: oprócz... więcej »

Park Linowy Tarzania Park Linowy to świetna atrakcja dla wszystkich tych, którzy lubią ekstremalne atrakcje, Jest to też świetne miejsce dla dzieci. Trasy wspinaczki dostosowane są ró... więcej »

Sienkiewicza, Dziwnów

Wycieczki rowerowe Przez teren gminy Dziwnów przebiega ścieżka rowerowo-piesza, której znaczna część przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym. Długość ścieżki wynosi 27... więcej »

Hala sportowo - widowiskowa Hala sportowo - widowiskowa zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez cały rok, a biegnąca obok hali Aleja Gwiazd Sportu oraz pobliski park zapraszają na... więcej »

ul. Władysława Reymonta 10, Dziwnów

Wędkarstwo Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno świetne miejsce do wędkowania. Nie trudno tam o okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, liny, s... więcej »

Kąpieliska w Dziwnowie W Dziwnowie wyznaczone jest letnie, morskie kąpielisko o długości 800 metrów, na odcinku wybrzeża morskiego między ul. Parkową a Żeromskiego. Zejścia na plażę, wychod... więcej »

Zejścia na plażę od ulic: Żeromskiego, Reymonta, Kochanowskiego i Parkowej.

Promenada nadmorska w Dziwnowie Wzdłuż plaży w Dziwnowie, na grzbiecie piaszczystych wydm, wybudowano niedawno, nowoczesną promenadę spacerową. Estetycznie wykończona, zdobna w drewniane barierki... więcej »

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji kt&o... więcej »

ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Dmuchany Świat Letti Lili Dmuchany Świat Letti Lili to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci. Jest to kraina dmuchanych zabawek,pałaców, trampolin czy zjeżdżalni. Wszystkie cudowne zabawk... więcej »

ul. Mickiewicza 26A, Dziwnów

Port jachtowy Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. C... więcej »

Dziwnów, ul. S. Żeromskiego 30

Most zwodzony w Dziwnowie Niewątpliwą atrakcją turystyczną Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Rozciąga się z niego widok na rzekę. Krótka historia Most został wybudowany w 1994... więcej »

Most na rzece Dziwna

Motylarnia Dziwnów to miejsce gdzie spotkać można przepiękne egzotyczne motyle.   Czynne przez cały tydzień w godzinach 10 - 19 .   Cennik: Bilet normalny - 16 zł Bilet ulg... więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej, 72-420

Mini golf skarb pirata w Dziwnowie jest wspaniałą okazją do aktywności na świeżym powietrzu a tego świetną formą relaksu podczas wspólnych gier z rodziną i przyjaciółmi. To gra dla k... więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej 13, 72-420

Port rybacki w Dziwnowie W lecie 2015 roku Dziwnowski Port Rybacki stał się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. W skład kompleksu portowego wchodzi także... więcej »

Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K

Zatoka Wrzosowska Jezioro Wrzosowskie (Zatoka Wrzosowska) - akwen wodny łączący Zalew Kamieński z rzeką Dziwną, następnie wpadającą do Morza Bałtyckiego. Jezioro – Zatoka Wrzosowska bardzo u... więcej »

Zatoka Wrzosowska

Jezioro Martwa Dziwna Jezioro Martwa Dziwna (dawne naturalne ujście rzeki Dziwny – obecnie ślepe jezioro) leży na szlaku przelotowym ptaków. Występują tu zarówno gatunki ptak&o... więcej »

Jezioro Martwa Dziwna

Szkoła Windsurfingu w Dziwnówku Już od początku wakacji zapraszamy do nowej bazy windsurfingowej w Dziwnówku. Nasza szkoła znajduje się nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego tuż... więcej »

ul. Nad Zalewem 14, Dziwnówek

Dziwnówek Dziwnówek to wieś położona w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów. Wieś znajduje się u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zat... więcej »

Jazda konna Jazda konna we Wrzosowie Miejsce oddalone ok. 5 km od Dziwnowa Osobom preferującym aktywny wypoczynek polecamy jazdę konną w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Kogutem". Wrzosowo... więcej »

Międzywodzie Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste i szerokie plaże... więcej »

Kamień Pomorski Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Dzięki źr&oacu... więcej »

Łukęcin Łukęcin jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. Nawet w sezonie letnim kiedy wszędzie jest tłoczno i gwarno można tu od... więcej »

Pobierowo Pobierowo to popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. Jest najbardziej na zach&oac... więcej »

Latarnia morska Kikut Latarnia morska Kikut koło Wisełki jest usytuowana w Wolińskim Parku Narodowym, obok miejscowości Międzyzdroje, niedaleko letniska Wisełka, około 15 km od Dziwnowa. Początkow... więcej »

latarnia kikut

Woliński Park Narodowy Będąc w Dziwnowie, warto się wybrać przynajmniej raz na całodzienną wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim. Prócz pięknego kurortu Międzyzd... więcej »

Trzęsacz Trzęsacz - mała, nadmorska miejscowość położona 1 km na zachód od Rewala. Wspaniały morski klimat, lasy sosnowe, piękny brzeg klifowy oraz piaszczysta plaża sprawia, że Trzęsacz od... więcej »

Rewal Rewal to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich polskiego wybrzeża zachodniego. Dokładnie, Rewal usytuowany jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim i corocznie, od dziesięcioleci. R... więcej »

Latarnia morska w Niechorzu Latarnię morską w Niechorzu wybudowali w XIX wieku Niemcy. Wieża latarni zostala umieszczona na wysokiej, 13-metrowej podstawie, osiągając wysokość 45 metrów. La... więcej »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu Muzeum Rybołówstwa znajduje się przy Al. Bursztynowej 28 w Niechorzu. W muzeum odbywa się wiele kreatywych warsztatów, spotkań. Możliw... więcej »

ul. Al. Bursztynowa 28, Niechorze

Międzyzdroje Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnowa na zachód, dojedziemy do Międzyzdrojów, oddalonych od Dziwnowa o ok. 25km. Międzyzdroje to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybr... więcej »

Latarnia morska w Świnoujściu Latarnia w Świnoujściu - najwyższy znak nawigacyjny wybrzeża Morza Bałtyckiego - została wybudowana w 1854 roku, na prawym brzegu rzeki Świny w części przemysłowej Św... więcej »

Świnoujście Świnoujście - miasto położone na kilkudziesięciu wyspach - to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Centrum miasta z dzielnicą uzdrowiskową znajduje się na wyspie Uznam, z... więcej »

Pierwsze wzmianki w dokumentach o Dziwnowie są z 1243 roku. W średniowieczu przez Dziwnów wiódł ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem. W latach 1820-30 do Dziwnow... więcej »