Wędkarstwo

Wędkarstwo

Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno świetne miejsce do wędkowania. Nie trudno tam o okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, liny, sandacze, łososie. Wędkować można również w wodach Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny oraz jeziora Martwa Dziwna. Warto także podejść do portu rybackiego i zapytać miejscowych rybaków o możliwość wypłynięcia w morze, aby zasmakować wędkarstwa morskiego.

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Marina Polmax znajduje się kilka wędkarskich pomostów drewnianych od strony rzeki Dziwny oraz jeden długi okalający port jachtowy skąd komfortowo można spróbować wędkarskich sukcesów. W wodach portu jachtowego można spotkać węgorze.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Zakaz wędkowaniaAutor: Komunard
  Port rybacki w Dziwnowie (przy Osiedlu Rybackim) wyremontowany. Niestety, zarówno w samym porcie, j...
  Port rybacki w Dziwnowie (przy Osiedlu Rybackim) wyremontowany. Niestety, zarówno w samym porcie, jak i przy wyremontowanych nabrzeżach Dziwny, z falochronami włącznie, obowiązuje zakaz wędkowania (albo zakaz wchodzenia na umocnienia brzegowe, co w praktyce oznacza zakaz wędkowania). Obecnie w okolicy Osiedla Rybackiego można wędkować na trzech stanowiskach (dwa po obu stronach mostu i jedno między mostem a mariną). Szkoda - myślę, że te zakazy skutecznie zniechęcą do Dziwnowa część turystów, którzy przyjeżdżali tu nie tylko nad morze, ale i żeby posiedzieć trochę z wędką nad wodą.
 • DoświadczonyAutor: Staniaław
  W Dziwnowie w rzece Dziwna nie biorą ryby bo jest jakaś dziwna byłem 7 dni wróciłem wczoraj 11....
  W Dziwnowie w rzece Dziwna nie biorą ryby bo jest jakaś dziwna byłem 7 dni wróciłem wczoraj 11.06.2016 próbowałem na spining nic nie trafiłem z gruntu tylko babki , a na spławik ukleje , krąpie i płoć sporadycznie. Całkowity brak drapieżnika co się dzieje ? W porcie mają po porę okoni w sieciach. Z wędkarstwa w tym okresie nie byłem zadowolony. Na falochronie wschodnim można wędkować na zachodnim nie , są tablice.
  Karty wędkarskiej nie musisz posiadać, ale opłatę na Rybołówstwo Rekreacyjne musisz posiadać wykupione w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie tu link.

  szczecin.oirm.gov.pl/dla-interesantow/informacje-dla-wedkarzy/

  Po dokonaniu opłaty 7 dni, 30 dni lub Rok wędkować można na wodach OIRM w Szczecinie w miejscach gdzie nie ma zakazu.

 • Szkoda kasy na wędkarskie wczasyAutor: Wędkarz amator
  Jak każda reklama podany slogan że można powędkować z falochronu to bujda, bo przy falochronie ...
  Jak każda reklama podany slogan że można powędkować z falochronu to bujda, bo przy falochronie zachodnim zrobili tor wodny i w myśl przepisów zakazali wędkowania. Widziałem, że ktoś zrobił fotkę tej tablicy. W porcie też nie lubią wędkarzy włodarze basenów gdzie są statki.
 • port rybackiAutor: Piotr
  Orientuje się ktoś może, czy w Dziwnowie zakończono już remont portu rybackiego i czy przypadki...
  Orientuje się ktoś może, czy w Dziwnowie zakończono już remont portu rybackiego i czy przypadkiem (jak to już wielokrotnie bywało) nie wystawiono tablic z zakazem wędkowania z nadbrzeży portu? Pytanie dotyczy również nowych falochronów, bo na starych był zakaz, choć wydaje mi się, że ten zakaz podyktowany był troską o bezpieczeństwo, bo jego stan przed remontem był fatalny. Jeżeli są zakazy to szkoda jechać z wędką do Dziwnowa na odpoczynek.
 • kuterAutor: rybak
  Witam, czy mozna wykupic rejs kutrem na wedkowanie w Dziwnowie?...
  Witam, czy mozna wykupic rejs kutrem na wedkowanie w Dziwnowie?
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 z 2