Kamień Pomorski - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położony

  • location_on Dziwnów, ul. undefined

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Dzięki źródłom solankowym i pokładą borowiny w mieście rozwinęło się lecznictwo uzdrowiskowe.

Jedną z głównych atrakcji jest z pewnością ratusz uchodzący za perłę gotyku. Kolejną ciekawą atrakcją Kamienia Pomorskiego jest romańsko – gotycka Katedra św. Jana Chrzciciela w której znajduje się skarbiec, w którym są starodruki, sprzęt liturgiczny oraz stare rzeźby. Ciekawą atrakcją jest wejście na wieżę, z której roztacza się wspaniała panorama miasta i Zalewu Kamieńskiego. Chcąc poznać skąd wzięła się nazwa miasta powinniśmy odwiedzić Wyspę Chrząszczewską, na której znajduje się Królewski Głaz (granitowy kamień), od którego pochodzi nazwa miasta. Interesującym miejscem do zwiedzania jest Muzeum Kamieni, które mieści się w baszcie przylegającej do XIV-wiecznej bramy Wolińskiej.

Co warto zwiedzić w Kamieniu Pomorskim?KATEDRA PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA (ul. Plac Katedralny 8, tel. 913 820 554)

Katedra jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Kamieniu Pomorskim. Przede wszystkim ze względu na oryginalne, autentyczne organy barokowe. Często odbywają się tam również koncerty organowe, które są niesamowitym widowiskiem.

MUZEUM KAMIENI (ul. Słowackiego 1, tel. 607 970 880)

Muzeum Kamieni to świetne miejsce na spędzenie czasu na przykład w dzień, który nie rozpieszcza pogodą. Muzeum szczyci się bogatymi zbiorami kamieni. Dodatkowymi atutami są: bliskość parkingu, dwa tarasy widokowe, bogatko zaopatrzony sklepik z pamiątkami. 

Godziny otwarcia:

  • Codziennie 10.00 - 16.00.
POLE GOLFOWE (ul. Grębowo 42, tel. 605 044 452)

Na 65 hektarach znajduje się 18-dołkowe pole mistrzowskie, teren do ćwiczeń – driving range oraz club house czyli budynek klubowy z kawiarnią. To nowoczesne, dobrze wyposażone pole ma przyciągać nie tylko wytrawnych długoletnich graczy, ale także amatorów. 

MOLO SPACEROWE

Kamień Pomorski może poszczycić się też swoim molem. Położone jest ono nad Zalewem Kamieńskim u wylotu ul. Bałtyckiej.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0