Port Jachtowy Dziwnów - gdzie się znajduje, jak tam dotrzeć, co można zobaczyć

Port jachtowy

Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. Ciekawy jest kształt portu, ale również położenie na bardzo ważnym szlaku żeglarskim Świnoujście – Kołobrzeg. Wejście do portu usytuowane jest od strony cieśniny Dziwna, ale jeszcze przed mostem zwodzonym, co ułatwia swobodną komunikację z akwenem morskim.

Akwatorium mariny jest cofnięte w głąb lądu, przez co nie ma bezpośredniego oddziaływania wód i prądów rzecznych. Marina jest wyposażona w postumenty do poboru prądu i wody. Budynek portowy, spełniający jednocześnie rolę Zarządu Portu razem z bosmanatem, jest wyposażony w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice), do tego salę konferencyjno-klubową i kawiarnię.

Atrakcje w pobliżu portu

Port jachtowy chętnie odwiedzają spacerowicze. W centralnej części portu znajduje się kawiarnia z dużym tarasem, otoczonym cumującymi łodziami. Z ustawionych wokół basenu ławeczek można obserwować pirackie statki wycieczkowe  przepływające przez most zwodzony w Dziwnowie, szczególnie oświetlony o zachodzie słońca. W bezpośrednim sąsiedztwie Mariny znajduje się również Pomnik Statku, ciekawie oświetlony w nocy.

Dodatkowe informacje:
  • Dziwnowski Port Jachtowy był główną bazą regatową podczas organizowanych w Dziwnowie Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial (2014) oraz Mistrzostw Świata w klasie Optimist (2015).
  • To doskonała baza do uprawiania sportów wodnych. Można tu bezpiecznie cumować i slipować łodzie o różnej długości.
  • W 2018 roku wybudowano hangar do zimowania łodzi.
  • Cały teren portu jest ogrodzony i monitorowany. Wewnątrz portu oraz przed bramą znajdują się 2 parkingi. 
  • W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Stacja Ratownictwa Morskiego

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0