Port rybacki w Dziwnowie

Port rybacki w Dziwnowie - gdzie się znajduje, jak tam dotrzeć.

Port rybacki w Dziwnowie

W lecie 2015 roku Dziwnowski Port Rybacki stał się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. W skład kompleksu portowego wchodzi także budynek zarządu portu (z bosmanatem) oraz pokaźny parking. Całość jest objęta bardzo dokładnym monitoringiem. Swoje stałe miejsce w Porcie Rybackim ma równocześnie jednostka Ratownictwa Morskiego, co czyni (razem z Portem Jachtowym) z całości pokaźny kompleks portowy o bardzo zróżnicowanych możliwościach. 

Port Rybacki "Basen Zimowy" Dziwnów osłonięty jest ze wszystkich stron, można tu cumować spokojnie i bezpiecznie. Na co dzień   cumują tu jednostki rybackie z małymi wyjątkami. Na miejscu można skorzystać z mediów i podłączyć się do prądu lub zatankować wodę. Korzystanie z prądu, wody i sanitariatów jest oczywiście dodatkowo płatne. Wpływając z Bałtyku na Zalew Kamieński w Dziwnowie trzeba pokonać most zwodzony, przez który przebiega droga wojewódzka numer 102. Zwodzone przęsło mostu znajduje się w pobliżu zachodniego brzegu cieśniny i jest otwierane o każdej parzystej godzinie doby ( w sezonie wysokim również o 13:00. 17:00, 19:00 i 21:00), a poza sezonem jeśli są jednostki, które zgłosiły zamiar przejścia. Szerokość pasa żeglownego pomiędzy filarami przęsła zwodzonego wynosi 9,8 m (przy szerokości pomiędzy filarami 14,4 m). Prześwit pionowy po zamknięciu mostu wynosi 2,2 m. 

Biuro +48 91 381 40 61 
Bosman +48 724 958 835

Zarząd portu pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 - 15:30.

Położenie portu:
  • Port rybacki położony jest przy nabrzeżu Dziwny. 
  • Wejście do portu od strony morza osłaniają dwa falochrony. 
Informacje dodatkowe:
  • Posiada bardzo bogate zaplecze gospodarcze, do tego szereg zabezpieczeń i dodatkowych udogodnień, które w znaczący sposób podnoszą komfort pracy rybaków: toalety, prysznic, prąd, woda pitna.
  • Stacja benzynowa znajduje się w odległości do 1 km od portu.
  • Każdy z tzw. boksów jest wyposażony w niezależny węzeł sanitarny, do tego magazyn.
  • Do dyspozycji jest też nowa wytwornica lodu (o bardzo dużej wydajności), slip, parking, szkutnik, mechanik.
  • Z portu można także wypłynąć na wędkarstwo morskie z jednym z tutejszych rybaków.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0