Promenada nadmorska w Dziwnowie - gdzie się znajduje, jak tam dotrzeć, co można zobaczyć

Promenada nadmorska w Dziwnowie

Wzdłuż plaży w Dziwnowie, na grzbiecie piaszczystych wydm, wybudowano niedawno, nowoczesną promenadę spacerową. Dwa kilometry i dwieście metrów estetycznie wykończonej, zdobnej w drewniane barierki, wyposażonej w ławeczki oraz oświetlonej nocą ścieżki spacerowej, zachęcają do odpoczynku i napawania się widokiem morza. To idealne miejsce na wieczorną przechadzkę, aby oglądnąć zdumiewający zachód słońca. Wzdłuż promenady stoją cztery budynki z bezpłatnymi toaletami ( architekci zadbali aby ich elewacje nawiązywały do uzdrowiskowego charakteru Dziwnowa) oraz często są tam zaparkowane hulajnogi elektryczne, które uatrakcyjniają aktywność na świeżym powietrzu. 

Promenada w kilku miejscach jest osłonięta od morza roślinnością wydmową, co chroni spacerowiczów od silnego wiatru. Jej trasa jest urozmaicona, a poszczególne odcinki różnią się od siebie wizualnie, gwarantując ciekawy spacer. Jeśli ktoś zatęskni na Dziwnowem, może odwiedzić jedną z kamer internetowych umieszczonych przy Promenadzie i podziwiać widoki na plażę oraz morze. Promenada leży również na trasie dziwnowskiej gry miejskiej.

Ciekawostki:

  • w okolicy promenady znajduje się kilka skrytek Geocaching
  • już w XIX wieku istniała w Uzdrowisku Dziwnów promenada nadmorska
  • na wydmach wzdłuż Promenady można znaleźć wiele chronionych gatunków roślin i ptaków
  • przy wejściu na Promenadę od ul. Parkowej znajduje się Nautica Park z wystawą poświęconą historii Dziwnowa
  • w okolicach ul. Reymonta wokół Promenady można ujrzeć rosnący tam miododajny Mikołajek Nadmorski , który umieszczony jest w herbie Dziwnowa

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0