Rewal

  • location_on Dziwnów, ul. undefined

Rewal

Rewal to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich polskiego wybrzeża zachodniego. Dokładnie, Rewal usytuowany jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim i corocznie, od dziesięcioleci. Rewal zabudowany jest niewysokimi domami, zaprojektowano tu również kwieciste place, restauracje regionalne, liczne kawiarenki, sklepy, smażalnie ryb, bary, dyskoteki. Rewal oferuje swoim wczasowiczom wysoki standard wypoczynku. Zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią, specyficznym klimatem oraz miłą atmosferą. Rewal posiada bogato rozwiniętą bazę noclegową. Można tu wypocząć w licznych hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, campingach czy polach namiotowych. Aktualne noclegi w Rewalu można sprawdzić klikając w link - rewal noclegi. Rewal w okresie letnim zapewnia turystom wiele rozrywki.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Rewalu?

PLAŻA

Plaża w Rewalu to piaszczysta plaża, która jest główną atrakcją w Rewalu. Zachęca do odpoczywania na jej piaskach ze względu na swój urok, szerokość i czystość. To świetne miejsce na oderwanie się od problemów i wsłuchanie się w szum fal. 

PROMENADA 

Na stromym klifie, wzdłuż plaży wybudowano cienistą promenadę, z której roztacza się piękny widok na plażę i Bałtyk. Promenada latem tętni życiem. Znajduje się tam wiele ławeczek, które umożliwiają odpoczynek. 

HALA SPORTOWA (ul. Szkolna 1, tel. 91 386 29 93)

Rewal może pochwalić się znakomitymi warunkami do uprawiania sportu i rekreacji. Wybudowano tu nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni ponad 1000 m2, korty tenisowe, siłownię, skate park a także gabinet odnowy biologicznej.

ŚCIEŻKI ROWEROWE 

W miejscowości oraz okolicy zaprojektowano wiele ścieżek rowerowych i spacerowych, a w licznych wypożyczalniach sprzętu sportowego w sezonie letnim zawsze można wypożyczyć rowery, co jest dużym ułatwieniem w przypadku osób, które przyjeżdżają z daleka. 

REWALSKIE WIELORYBY

Rewalskie wieloryby to znak rozpoznawczy tego miasta. W samym centrum ustawione są metalowe dzieła, które zostały stworzone na cześć podania, które głosiło, że na brzegu morza w Rewalu pojawił się przepiękny, wielki wieloryb. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0