Polecane obiekty

Dom Gościnny ASTRA

Okoliczne letniska:
Dziwnówek (ok. 4km na wsch.) małe, klimatyczne letnisko nadmorskie. Najbliższy, nadmorski "sąsiad" Dziwnowa od strony wschodniej.
Międzywodzie (ok. 5km na zach.) niewielkie, leżące na Wyspie Wolin, nadmorskie letnisko. W Międzywodziu, przy Zatoce Kamieńskiej została wybudowana niewielka, ale nowoczesna marina.
Pobierowo (ok. 13km na wsch.) duża, popularna wśród turystów, a szczególnie rodziny z dziećmi wieś letniskowa i kąpielisko nadmorskie z szeroką, piaszczystą plażą.
Rewal (ok. 19km na wsch.) popularny kurort nadmorski, położony na wysokim brzegu klifowym, z szeroką piaszczystą plażą. Siedziba gminy.
Niechorze (ok. 23km na wsch.) - popularne nadmorskie letnisko, położone na klifowym brzegu sąsiadującym z szeroką, piaszczystą plażą. W Niechorzu można zwiedzić latarnię morską i Muzeum Rybołówstwa
Opis pozostałych miejscowości w okolicy Dziwnowa znajdziesz TUTAJ

Most zwodzony

Informacje

 • Most na rzece Dziwna

Most zwodzony w Dziwnowie

Niewątpliwą atrakcją turystyczną Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Rozciąga się z niego widok na rzekę.

Most został wybudowany w 1994roku. Jego skomplikowana konstrukcja stalowa, pomalowana na czerwono, już z daleka przyciąga wzrok. Podnoszenie mostu trwa kilka minut, a odbywa się latem w godziny parzyste, a poza sezonem - według potrzeb. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi atrakcję turystyczną Dziwnowa.

Ciekawostkę stanowi płynącą dołem rzeka Dziwna, która nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu zachowaniu. Rzeka ta łączy Morze Bałtyckie z Zalewem Kamieńskim. Jednak jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak wtedy, gdy wiejące z północy wiatry podnoszą poziom wód morskich. Ich naporowi ustępują leniwe i stosunkowo płytkie wody zalewu i Dziwny. Dzięki temu zjawisku wędkarzom zdarza się złowić typowo morskie ryby, takie jak flądra, czy dorsz.

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Kolor mostuAutor: Piotr
  Kolor mostu zmieniono na czerwony ;-) Warto więc ponownie zredagować tekst. ...
  Kolor mostu zmieniono na czerwony ;-) Warto więc ponownie zredagować tekst.
 • nurt rzekiAutor: hanka
  Wg mnie w tekście jest pomyłka.To północne wiatry tworzą tzw cofkę i wody Bałtyku wlewają się do Zal...
  Wg mnie w tekście jest pomyłka.To północne wiatry tworzą tzw cofkę i wody Bałtyku wlewają się do Zalewu Kamieńskiego.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 019 717, Dziś: 98, Osób online: 9

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem